Pinsiö-seuran kotisivuja ja tiedotusta uudistetaan

11.5.2021

Seuralle on päätetty tehdä uudet kotisivut sekä muokata Facebook-sivuja. Tarkoituksena on selkeyttää sivujen sisältöä ja saada tiedotus paremmin kaikkien ulottuville niin että se tavoittaisi mahdollisimman monta pinsiöläistä. Tällä hetkellä tiedottaminen tuntuu kulkevan pääasiassa puskaradion välityksellä erinäisissä WhatsApp-viestiketjuissa, mikä sinällänsä onkin nopea ja toimiva keino, mutta ongelmana on että viestit tavoittavat vain ryhmään kuuluvat henkilöt, ja monellakaan ei ole edes tiedossa montako ryhmää kylällä on ja kuka on niiden ylläpitäjä jolta pyytää liittymistä ryhmään. 

Tällä hetkellä kootaan runkotietoja uusille sivuille. Yhtenä osiona tulevat olemaan alueen palvelut ja yritykset. Jos sinulla on oma kyläläisiä palveleva yrityksesi tai toiminimi jonka yhteystiedot haluat mukaan seuran sivuille pyydämme lähettämään sen yhteystiedot sekä lyhyen kuvauksen tarjotuista palveluista osoitteeseen info@pinsioseura.fi

Seuraathan tiedotustamme! J.L.