Venetsialaiset Okslammen mökillä 31.8.2019

23.8.2019

Tervetuloa Pinsiö-Seuran Okslammen mökille elokuun viimeisenä lauantaina, 31. päivä kello 18.00 alkaen. Vietämme yhdessä kyläläisten veden, tulen ja valon juhlaa. Juhla on tarkoitettu kaikille; lapsille, nuorille ja aikuisille.

Okslammella on mökki avoinna, sauna lämpimänä ja kokko sytytetään klo 19.00 maissa. Voit tuoda mukanasi itsellesi – ja vaikka jaettavaksikin – makkaraa tai muuta syötävää, juotavaa sekä saunakamppeet.

Tuo mukanasi lainaksi lyhtyjäsi ja niihin kynttilöitä, luomme lyhdyillä rannan pimenevään iltaan valon juhlan. Ilotulitteet eivät ole rannassa sallittuja. Tuo myös mukanasi soittovälineitä, lauluja ja ulkopelejä, jos sinulla on mahdollisuus.

Mökillä esitellään samaan aikaan Joutsenten reitin hyväksymää mökin kunnostushanketta.

Jätä autosi uudelle parkkipaikalle tai turvallisesti Pinsiöntien varteen, käytetään parkkiin vain tien mökinpuoleista laitaa.

Iloa ja valoa toivoen!